Організація захисту від надзвичайних ситуацій

 

ДІЇ НАСЕЛЕННЯ У ПЕРІОД ВЕСНЯНОЇ ПОВЕНІ

У більшості випадків людина сама винна у багатьох своїх нещастях, виявляючи в повсякденному житті безпечність, халатність і елементарну неграмотність. Тому одним з елементів убезпечення людини є її підготовленість до будь-яких екстремальних ситуацій і уміння правильно діяти в надзвичайних умовах.
Жителі районів, що потрапляють у зону підтоплення, можуть і самі значно знизити або і взагалі уникнути негативних наслідків. Добрий господар завчасно повинен готуватися до повені та вчасно запобігти можливим негативним її наслідкам: очистити прилеглу територію від снігу, прокопати водовідвідну канаву, спорудити воді перешкоду у вигляді невеликої греблі тощо. Необхідно уважно ставитися до прогнозу синоптиків.
Якщо повінь розвивається повільно, і у вас є час, робіть усе можливе, щоб евакуювати дітей у безпечне місце, по можливості врятувати майно та матеріальні цінності.
Напевно, поряд з вами живуть самотні і літні люди. Попередьте їх про небезпеку, яка загрожує.
У домашньому господарстві завжди є якась живність. Не забудьте звільнити від ланцюга нашийник собаки. Курей, качок і гусей найкраще загнати на горище і замкнути. Великих тварин потрібно відігнати на безпечну височину і там прив'язати.
Підготуйте до удару стихії свій дім: закрийте усі вікна і двері на першому поверсі, за необхідності та наявності часу забийте їх дошками або фанерою, щоб не розбилися шибки.
При підході води впритул до житлових будівель найкраще заздалегідь знеструмити електропроводку, відключити газ, винести з льохів продукти харчування і запастися питною водою, консервами.
Візьміть із собою особисті документи, поміщені в непромокаючий пакет, гроші і цінності, аптечку, комплект верхнього одягу і взуття по сезону, постільну білизну і туалетне приладдя, а також триденний запас продуктів харчування (речі і продукти найкраще укласти у валізи, рюкзаки або сумки).
Прибудьте до встановленого терміну на збірний евакуаційний пункт для реєстрації і відправки у безпечний район.
При раптовій повені необхідно:
- не панікувати і не втрачати самовладання;
- якнайшвидше зайняти найближчу безпечну височину та бути готовими до евакуації по воді, у тому числі за допомогою підручних плавзасобів;
- при підйомі води слід забратися на дах, а при її різкому прибутті - на «коник» даху;
-  дітей і хворих, ослаблених і замерзлих людей прив'яжіть до себе або міцних частин даху, наприклад, до пічної труби;
- забиратися на дерева, стовпи та сумнівної міцності будови не можна, бо вони можуть бути підмиті потоками води і впасти;
- щоб привернути увагу рятувальників, постійно подавайте сигнал лиха: у світлий час доби можна повісити якомога вище біле або кольорове полотнище, а в нічний час подавати світлові сигнали;
- до прибуття допомоги залишайтеся на верхніх поверхах і дахах будівель та інших височинах;
-  самостійну евакуацію можна проводити тільки у разі потреби надання невідкладної медичної допомоги потерпілим, відсутності продуктів харчування, погіршення обстановки або втрати упевненості в отриманні допомоги;
- для самостійної евакуації бажано використати особисті човни або катери, плоти з колод й інших підручних матеріалів.
Після спаду води необхідно:
-  обережно обстежити будинок і перевірити, чи немає загрози його обвалення;
-  при огляді внутрішніх кімнат не рекомендується використовувати сірники або свічки в якості джерела світла через можливу наявність у повітрі побутового газу;
-   остерігатися порваних або провисших електричних дротів.
Пам'ятайте, що"до перевірки фахівцями стану електричної мережі вмикати електроприлади категорично забороняється.
Про пошкоджені або зруйновані водопровідні, газові та каналізаційні магістралі негайно повідомте у відповідні комунальні служби й установи.
Продукти харчування, що потрапили у воду, категорично забороняється застосовувати в їжу до проведення перевірки санітарно-епідеміологічною службою і їх термічної обробки.
Колодязі з питною водою, що потрапили в зону затоплення, необхідно осушити для їх подальшої дезінфекції.Создан 22 авг 2013